mRock! - serwis muzyczny

Początkowo projekt mRock! miał być jedynie eksperymentem dla przećwiczenia bardziej skomplikowanych powiązań i wzajemnych zależności modeli w bazie danych. W biegiem czasu i dodawaniem kolejnych funkcjonalności przekształcił się w aplikację typu serwis muzyczny.
Możliwości po stronie administratora:
Gatunki muzyczne to jedna z podstawowych kategorii, większość elementów witryny odwołuje się do co najmniej jednego gatunku muzycznego.
Zespoły - każdy zespół przypisany jest do konkretnych gatunków muzycznych, jednego lub kilku, kategorii alfabetycznej oraz kraju z którego pochodzi.
Dzięki tego typu powiązaniom możliwe jest wygodne sortowanie i układanie kapel według wyżej podanych kryteriów. Każdy zespół posiada dowiązanych muzyków, obecnych oraz byłych a także informacje o wydanych albumach.
Albumy - każdy album musi być powiązany z konkretnym zespołem. Ponadto do albumów można dowiązać gatunki muzyczne, muzyków, galerię oraz tłumaczenia tekstów.
gatunki, rok wydania, tłumaczenia. Gatunki nie koniecznie muszą odpowiadać tym samym, jakie zostały nadane zespołowi, jeśli np jakiś zespół metalowy wyłamał się ze swojego nurtu i nagrał album elektroniczny zostanie to odnotowane.
Muzycy - powiązani są zarówno z konkretnymi zespołami jak i albumami. Jeśli dany muzyk zagrał gościnnie na albumie jakiegoś zespołu jednak nie był w jego składzie informacja ta zostanie wyświetlona w zakładce "albumy" na karcie muzyka. Każdy muzyk posiada co najmniej jedną specjalizację, np 'perkusja' lub 'bas'. Nie ma problemu jeśli kapela jest jednoosobowa, wtedy muzyk posiada kilka specjalizacji np 'wokal', 'gitara', 'klawisze'. Muzyków, podobnie jak zespoły można sortować według kraju pochodzenia, a także specjalizacji.
SOTD (song of the day) - roboczy skrót dla jednego (unikalnego) hiciora widocznego na stronie głównej. SOTD może być tylko jeden wybrany utwór, którego czas życia na głównej zależy od widzimisię admina. Promowany kawałek posiada zaznaczone pole aktywności, jeśli użytkownik będzie próbował aktywować więcej niż 1 wpis w SOTD zostanie poinformowany o błędzie i poproszony o jego naprawienie. W przypadku błędu strona główna nie zostanie wykrzaczona, witryna załaduje się normalnie ale bez sekcji SOTD. Utwory bez zaznaczonej opcji active
trafiają do archiwum, dostępnego dla wszystkich użytkowników.
Ranking - spośród kapel, albumów i muzyków użytkownicy poprzez lajkowanie budują ranking ich popularności. Zobacz Możliwości po stronie użytkownika.
Magazyn - jako jeden z elementów witryny został zaplanowany tak zwany Magazyn czyli newsy, informacje o koncertach oraz wywiady z gwiazdami i gwiazdeczkami estrady.
Możliwości po stronie użytkownika:
Po rejestracji i zalogowaniu w serwisie użytkownicy otrzymują dostęp do własnego panelu administracyjnego, gdzie mogą zarządzać profilem oraz podstawowymi informacjami na swój temat.
Użytkownicy poprzez 'lajkowanie' poszczególnych elementów witryny tworzą swoją własną bazę ulubionych zespołów, albumów, muzyków oraz gatunków muzycznych, które zostaną pogrupowane i trafią do odpowiednich zakładek. Klikanie 'lajków' wpływa także na ogólny ranking kapel, albumów i muzyków. Polubić można jeden raz, przykładowo nie można lubić zespołu "The Bill" 2 razy jednocześnie, nawet jeśli ktoś jest psychotycznym fanem. Zawsze można najpierw odlubić, że by polubić na nowo ;) Tak czy inaczej suma lajków od jednego użytkownika dla danego podmiotu może wynosić wyłącznie 1 lub 0. Członkowie społeczności (ładniejsze określenie na zalogowanych użytkowników) mogą także wyrazić swoje odczucia za pomocą komentarzy lub, jeśli zachodzi potrzeba szerszego uzewnętrznienia, poprzez napisanie własnych recenzji.
Obecnie projekt mRock! jest w fazie aktualizowania oraz przenoszenia do najnowszy dostępnych wersji języków i frameworków. Być może niebawem pojawią się bardzie społecznościowe funkcje, pozwalające na interakcje pomiędzy użytkownikami. Załączone screeny mają charakter poglądowy, przedstawiają jedynie testowy layout aplikacji.