O stronie

O stronie

Witryna skynet-project.com ma charakter osobisty, powstała głównie w celu uporządkowania i usystematyzowania wszystkich moich projektów, pasji i zainteresowań. Strona została podzielona na kilka głównych kategorii tematycznych ale motywem przewodnim jest miłość ... ;) ta do programowania, obserwacji nocnego nieba, książek, muzyki itd.

Z programowaniem zetknąłem się całkiem przypadkiem, jednak zakochałem praktycznie od razu. Chociaż bywają także takie momenty, że chciałbym wyrzucić laptopa przez okno to dla mnie jest to nie tylko dobra zabawa ale przede wszystkim świetna droga rozwoju. Dzięki nauce programowania można wyrobić sobie pewne nawyki przydatne na co dzień a także nieco inaczej spojrzeć na otaczający nas świat. Postaram się tu zaprezentować języki programowania oraz technologie z których korzystam a ponadto projekty, nad którymi ślęczę po nocach ;)

Notatki programistyczne to uporządkowany tematycznie zbiór informacji o danym języku programowania. Głównym celem jest trzymanie całej dostępnej wiedzy w jednym miejscu, tak żeby w razie potrzeby nie wertować kilkudziesięciu książek czy przekopywać się przez dokumentację poszczególnych języków. Dla oszczędności czasu notatki pisane są w formie skrótowej, bez zbędnych opisów czy rozbudowanych wywodów teoretycznych, nie o to mi tutaj chodzi. Zamiast niepotrzebnego lania wody zamieszczam przykłady działającego kodu obrazujące daną tematykę. W związku z powyższym, w żadnym wypadku nie należy traktować notatek jako kursu(!!!), czy czegoś w tym rodzaju. Jednak jeśli komuś przyda się zawarta tu wiedza to będzie mi bardzo miło.

Obserwacje nocnego nieba to ogromna frajda, zwłaszcza jeśli wiadomo na co się patrzy. Zupełnie inaczej obserwuje się "jakiś tam" nieznany jasny punkt zawieszony gdzieś w przestrzeni, a inaczej kiedy wiadomo, że na tym konkretnym obiekcie panuje załóżmy temp. 400*C, wieje wiatr z prędkością przekraczającą barierę dźwięku, czy pada deszcz w postaci kwasu siarkowego - tak jest znacznie ciekawiej :) Dlatego właśnie powstał katalog obiektów astronomicznych oraz astro-sprzętu, żeby nocne obserwacje było bardziej świadome, a przez to także znacznie atrakcyjniejsze. Wszystkie astro-wpisy zostały starannie pogrupowane w odpowiednie kategorie, dzięki czemu poruszanie się po tej sekcji jest proste i intuicyjne. Na stronie widoczne są wyłącznie obiekty, które były przedmiotem obserwacji, oraz sprzęt z którego miałem przyjemność korzystać.

W sekcji Fotografia udostępniane będą tematycznie pogrupowane galerie fotografii amatorskich, zarówno klasycznych, jak i tych wykonanych za pomocą teleskopu.

Chillout to najswobodniejsza sekcja na mojej stronie a jednocześnie najbardziej osobista. Ten dział poświęcony jest totalnemu wyluzowaniu, lenistwu i niechciejstwu. Publikowane tu są kolekcje książek, albumów muzycznych oraz filmów, które w jakiś sposób wpłynęły na moje codzienne życie oraz te które znam, lubię i polecam. Chillout posiada opcję wyświetlania pojedynczego filmu na stronie główne. Zazwyczaj będą tu prezentowanie klipu muzyczne, zapowiedzi i zwiastuny filmów lub seriali.

Skynet-project jest przedsięwzięciem niezwykle rozległym i czasochłonnym. Przygotowanie sensownej aplikacji webowej to kwestia ładnych kilku tygodniu, z kolei opracowanie pojedynczych artykułów notatek programistycznych czy astro-obiektów zajmuje kilka nocy. Postaram się żeby w witrynie co jakiś czas pojawiały się nowe treści, jednak ograniczenia czasowe będzie ciężko przeskoczyć. Niemniej jednak wydaje mi się, że projekt ma spory potencjał i na pewno będzie stale rozwijany.

Na stronie znajduje się pokaźna ilość zdjęć. Grafiki użyte jako elementy dekoracyjne pochodzą z serwisów oferujących pliki darmowe, do użytku komercyjnego (np. pixabay.com). W przypadku sekcji astro, wykorzystane zostały zdjęcia własne oraz te pochodzące ze źródeł zewnętrznych (np. NASA, ESA, Stellarium, itd.). Fotografie obce zawsze będą opisane ze wskazaniem źródła, a ja jako autor serwisu nie przypisuje sobie do nich żadnych praw. Screeny projektów oraz cały dział Foto jest własności witryny skynet-project.com. Gdyby zostały naruszone czyjeś prawa autorskie proszę o kontakt za pomocą tego formularza kontaktowego.

Wszystkie przedsięwzięcia związane ze stroną skynet-project.com oraz treści w niej zawarte mają charakter hobbystyczny. Wszystkie zaprezentowane tu projekty oraz treści zostały opracowane w czasie wolnym od codziennych zajęć oraz sfinansowane w całości ze środków własnych.