O stronie:

O stronie

Witryna skynet-project.com ma charakter osobisty, powstała głównie w celu uporządkowania i usystematyzowania wszystkich moich projektów, pasji i zainteresowań. Strona została podzielona na kilka głównych kategorii tematycznych ale motywem przewodnim jest miłość ... ;) ta do programowania, obserwacji nocnego nieba, książek, muzyki itd.

Z programowaniem zetknąłem się całkiem przypadkiem, jednak zakochałem praktycznie od razu. Chociaż bywają także takie momenty, że chciałbym wyrzucić laptopa przez okno to dla mnie jest to nie tylko dobra zabawa ale przede wszystkim świetna droga rozwoju. Dzięki nauce programowania można wyrobić sobie pewne nawyki przydatne na co dzień a także nieco inaczej spojrzeć na otaczający nas świat. Postaram się tu zaprezentować języki programowania oraz technologie z których korzystam a ponadto projekty, nad którymi ślęczę po nocach ;)

Notatki programistyczne to uporządkowany tematycznie zbiór informacji o danym języku programowania. Głównym celem jest trzymanie całej dostępnej wiedzy w jednym miejscu, tak żeby w razie potrzeby nie wertować ...

O autorze:

O autorze

Tak w większym skrócie ... z wykształcenia historyk, popularyzator historii początków polskiego lotnictwa, miłośnik programowania (oraz samej nauki programowania), zapalony obserwator nocnego nieba, fotoamator przez duże 'A', wielbiciel dobrej książki, głośnej muzyki, filmów wciskających w fotel oraz dzikiego rżnięcia na gitarze. Ale przede wszystkim szczęśliwy mąż i ojciec :)

Kim jestem ... Nazywam się Sebastian, ukończyłem Wydział Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W trakcie studiów po raz pierwszy (nie licząc epizodu z Amiga BASIC) zetknąłem się z kodowaniem w języku HTML. Efektem tego spotkania jest istniejąca do dziś strona Encyklopedii Lotnictwa Polskiego 1918-1920 (bequickorbedead.com), której jestem pomysłodawcą i założycielem.

Była to jedna z pierwszych witryn internetowych o tego typu tematyce, wówczas jednak nie planowałem rozwijać się w tym kierunku. Prawdopodobnie uznałem, że zrobienie od podstaw własnej strony www było już nie lada osiągnięciem dla humanisty...

Do bardziej poważnej zabawy w programowanie wróciłem stosunkowo niedawno, ...